Trójmiasto to bez wątpienia bardzo często zwiedzane miejsce, bo coś dla siebie znajdzie tam cała rodzina. Mamy bowiem do dyspozycji bardzo dużą ilość zabytków, dla miłośników nowych miast galerie, sklepy, a dla miłośników natury piękne plaże. Wszystko to w miejscach od siebie niewiele oddalonych, dlatego nie musimy tracić czasu na dojazdy.

Trójmiasto – dlaczego tak się nazywa?

Przede wszystkim dlatego, że Trójmiasto to nie jest jedna miejscowość, ale kompleks trzech od siebie właściwie niezależnych. Mamy tutaj bowiem po drodze Sopot, Gdynię i Gdańsk, a każde z tych miast nie jest od siebie oddalone o dużo. Wszystkie jednak łączy ze sobą piękna plaża, dlatego to właśnie lato i wakacje skłaniają głównie turystów do odwiedzin tych miejsc.

Dlaczego warto zwiedzić Trójmiasto?

Trójmiasto to kompleks trzech ciekawych miast, więc jeśli nie podoba nam się w jednym, możemy bez oporu jechać do drugiego. Jest to więc bardzo pomocne, bo nie musimy tracić czasu na wakacjach. Ponadto mamy tam możliwość zobaczenia wielu ciekawych zabytków, muzeów, urokliwych rynków, które rzeczywiście aż proszą się o zwiedzanie. Dla miłośników plaż również nie zabraknie atrakcji, bo to właśnie w Trójmieście jest ona piękna. Możemy nie tylko wykąpać się w morzu, ale także popłynąć statkiem i zapewnić sobie z pewnością niezapomniane wrażenia.

Trójmiasto – gdzie warto pójść?

Jeśli chodzi o Trójmiasto to najchętniej jeśli chodzi o zabytki zwiedzany jest rynek w Gdańsku z Bramą Wałęsy, który raczy nas pięknymi uliczkami pełnymi uroku, a także Westerplatte. Miłośnicy restauracji i poznawania lokalnego jedzenia z pewnością nie pogardzą Długim Targiem, a także warto w Trójmieście wybrać się do Bazyliki Mariackiej. Oczywiście nie możemy ominąć też plaży, a także zwiedzania miasta jego ulicami, bo są wyjątkowo urokliwe. Niemalże każdy blok na starym mieście w Gdańsku ma bowiem ciekawą historię wartą poznania i zobaczenia. Warto to wykorzystać będąc w Trójmieście, bo zapewnimy sobie dzięki temu wyjątkowe wspomnienia.